Powietrzne pompy ciepła
Powietrzne pompy ciepła pobierają energię z powietrza znajdującego się na zewnątrz, a następnie wykorzystują je do ogrzania pomieszczeń w budynku. W zależności od typu urządzenia, ociepleniu może podlegać woda lub ciepłe powietrze może być wtłaczane bezpośrednio do pomieszczeń. Powietrzne pompy ciepła wykorzystują aż 75% energii z powietrza i zaledwie 25% ze źródeł nieodnawialnych.
Montaż powietrznych pomp ciepła nie jest skomplikowany i nie wymaga specjalnej instalacji czy wykonywania wykopów w gruncie. Urządzenia te charakteryzuje wysoka estetyka, a ponadto z powodzeniem można montować je w domach i budynkach, których realizacja została już zakończona. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych specjalistycznych usług w zakresie doradztwa i montażu powietrznych pomp ciepła.
Pompy ciepła: powietrze-woda czy powietrze-powietrze?
Powietrzne pompy ciepła są rozwiązaniem bardzo wydajnym i ekologicznym, ponieważ do ogrzania pomieszczeń w budynkach wykorzystują odnawialną energię ze środowiska – w tym przypadku z powietrza. Istnieją dwa rodzaje pomp ciepła: woda-powietrze i powietrze-powietrze. Który z nich wybrać?
Instalacja grzewcza typu powietrze-woda pobiera energię z powietrza, którą następnie podgrzewa wodę, a ta ociepla cały dom. Analogiczne działanie ma drugi typ pompy, jednak w jej przypadku ogrzane powietrze jest bezpośrednio wtłaczane do pomieszczeń. Takie rozwiązanie nie pozostawia możliwości ocieplenia wody – potrzeba do tego dodatkowych urządzeń. Z tego też powodu pierwszy typ powietrznych pomp ciepła jest rozwiązaniem, które cieszy się większą popularnością wśród właścicieli budynków.
Co wpływa na wydajność pracy powietrznej pompy ciepła?
Wydajność powietrznej pompy ciepła zależy od wielu czynników, które profesjonalny wykonawca systemu grzewczego uwzględnia przed montażem konkretnego modelu urządzenia. W pierwszej kolejności należy ustalić z Klientem, jaki jest planowany zakres działania pompy. W asortymencie powietrznych pomp ciepła wyróżniamy bowiem urządzenia, które przystosowane są konstrukcyjnie do przenoszenia energii cieplnej z powietrza do pomieszczeń w budynku lub takie, które dodatkowo umożliwiają przygotowanie ciepłej wody. Powietrzną pompę ciepła należy dobrać, uwzględniając moc urządzenia. W tym celu trzeba obliczyć zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania budynku. Na efektywną pracę pompy powietrznej wpływa typ grzejników oraz wielkość zajmowanej przez nie powierzchni czy parametry zastanego systemu ogrzewania podłogowego. Powietrzna pompa ciepła lepiej zagrzeje obiekt, w którym zadbano o termoizolację, niż nieocieplony budynek.
Powietrzne pompy ciepła od renomowanych producentów
Oferujemy powietrzne pompy ciepła od renomowanych producentów. Dostarczane przez nas urządzenia cenione są przez naszych Klientów zwłaszcza za ich efektywność, funkcjonalność oraz estetyczne wykonanie. Dzięki długofalowej współpracy ze sprawdzonymi dostawcami urządzeń grzewczych, jak i chłodnictwa przemysłowego mamy dostęp do bogatego zaplecza magazynowego, dzięki temu jesteśmy doskonale przygotowani zarówno na kompleksowy montaż, jak i wszelkie prace serwisowe w obrębie instalacji cieplnych i chłodniczych. Jeśli masz pytania dotyczące skuteczności grzewczej powietrznych pomp ciepła, skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji!